Naše služby

Sample Image
Ako členovia spoločenstva práčovní a čistiarní na Slovensku (SPAC) sa neustále vzdelávame a skvalitňujeme naše služby pre vás. Keďže máme radi prírodu zavádzame management vzťahov k životnému prostrediu v súlade s normou ISO 14001. Veľké prevádzkové reťazce, ktoré nájdete vo všetkých obchodných domoch, sú poväčšine predražené z dôvodu platenia vysokých nájmov a tak trochu “neosobné”. My patríme k malým prevádzkam a našim zákazníkom poskytujeme individuálny prístup k ich požiadavkám. Technologické vybavenie práčovne a čistiarne je priebežne modernizované tak, aby zodpovedalo požiadavkám na kvalitu poskytovaných služieb. Používame technológie Primus, Girbau, Proktl & Gamble , Kreusler. Veríme, že budete s našimi službami spokojní a zveríte nám vaše starosti s bielizňou.

Chemické čistenie

Pri chemickom čistení sa na čistenie používa perchlóretylén, ktorý má momentálne najlepšie výsledky pri čistení a zároveň ochrane vlákna. Na čistenie sa používajú stroje, ktoré obsahujú filtre, kde sa perchlóretylén vyčistí a znova sa používa na ďalšie čistenie. Jedná sa o uzavretý okruh, takže sa perchlóretylén nevypúšťa ani do ovzdušia, ani do vody.

Mokré čistenie

Mokré čistenie je vlastne pranie v špeciálnych práčkach, kde sa dajú meniť frekvenčne otáčky bubna a tým sa mechanicky odstraňuje namáhanie vlákien. Profesionálnymi pracími prostriedkami sa odev vyčistí a aromatizuje.
Mokré čistenie sa používa na chúlostivé látky ako sú hodváb, kašmír, vlna, kožušiny a napr. na prechodné či zimné bundy a nohavice, svetre a pod. Predlžuje sa tým životnosť vášho odevu.

Pranie

Na pranie používame profesionálne práčky a tiež aj profesionálne prášky na pranie.
Ak sa vám nazbieralo veľké množstvo prádla a nestíhate ho vyprať, máte veľký kus prádla napr. deka, paplón, alebo si netrúfate oprať odev z dôvodu poškodenia, radi vám v tomto pomôžeme.
Prádlo vám operieme, zvolíme najideálnejší program pre vaše prádlo a použijeme aj primerané množstvo pracieho prášku, ako aj aviváže, škrobu.

Sušenie

Na sušenie používame profesionálne sušičky. Prach z vlákien sa zberá cez filtre do nádoby, a tá sa pravidelne kontroluje a čistí. Ak máte mokré prádlo a potrebujete ho rýchlo vysušiť radi vám pomôžeme. Ďalej vám vysušíme veľké kusy prádla, paplóny z mikrovlákna a páperia. Aby vám po vypratí a usušení neostali fľaky na bundách, radí vám s týmto pomôžeme. Hlavne páperové bundy a nohavice je dobré sušiť v sušičke, čím sa predlžuje životnosť páperia.

Detašovanie

Čo je detašovanie? Je to ručné odstraňovanie škvŕn z odevov. Na každú škvrnu sa nanesie príslušný chemický prostriedok, ktorý škvrnu odstráni. My používame prípravky Ariel profesional , Deprit prof.
Ak ste našli na vašom odeve škvrnu a neviete presne od čoho je, určite oblečenie neperte. Takto sa škvrna zažere do vlákna a už je veľmi ťažké odstrániť ju. Preto vždy pred čistením odev prehliadneme a upozorníme vás na prípadnú škvrnu.

Žehlenie

Aby sme vám ušetrili čas, vyžehlíme vašu bielizeň. Ponúkame vám stále viac obľúbenú službu: žehlenie doma vypratej bielizne. Samozrejme ak máte špeciálnu požiadavku, ako bielizeň skladať, radi vám vyhovieme.

Škrobenie a impregnácia

Škrobenie je úprava tkanín v škrobovom roztoku, alebo nanesenie sprejom len na určité miesta na odeve. Týmto sa textil vystuží, povrch textilu je hladší čím sa zmierňuje znečistenie a uľahčuje následné pranie. Škrobenie je vhodné na obrusy, záclony a pod. Impregnácia je úprava odevu, ktorá obnovuje a zvyšuje jeho vodeodolnosť. Nanáša sa na už vypraný textil, ktorý sa dáva vysušiť do sušičky. Impregnácia je vhodná na všetky nepremokavé odevy, ako bundy, nohavice, zimné a turistické oblečenie.

Dovoz a rozvoz

Svojim zákazníkom ponúkame rozvoz a dovoz textílií priamo na miesto ich určenia.